Dovolená Santorini 2017

Bájná Atlantida, nejkrásnější řecký ostrov Santorini, patřící do skupiny Kykladských ostrovů, je skvostem mezi řeckými ostrovy. Vřele vám doporučujeme jej navštívit a poznat jeho výjimečné a neopakovatelné kouzlo. Už po jedné návštěvě Vás ostrov zcela očaruje a budete se sem vracet možná opakovaně. Santorini patří mezi nejfotografovanější a nejromantičtější místa na světě. Ostrov má co nabídnout, a nejsou to jen černé vulkanické pláže hlavních letovisek Kamari a Perissa. Je to i zajímavé vnitrozemí ostrova, vesničky a místa vypovídající o dlouhé historii ostrova sahající až do 16. století před Kristem. Je to například Akrotiri s odkrytými pozůstatky významného antického města, zničeného výbuchem sopky. Théra, ležící na skalním hřebenu Mesa Vuno, vesnička Pyrgos s mnoha kostely a chrámy a s ruinami benátské pevnosti. Nesmíme zapomenout jmenovat klášter Profitis Ilias, postavený na vysoké hoře, jež je zároveň nejvyšším bodem ostrova. Neodmyslitelná je návštěva městečka Oia na severu ostrova, přilepeného k okraji srázu nad mořem, hlavního města Fira (Thira) a zcela jistě také k pobytu na Santorini patří výlet k Palea Kameni a Nea Kameni, ostrůvkům uvnitř kaldery (kráteru). Místa, jimiž vás uchvátí Santorini, na jiných řeckých ostrovech nenajdete.

Turistická střediska východního pobřeží, kde je situována většina hotelů, vám nabízejí možnosti koupání, slunění, procházek po pobřežní promenádě, ale také posezení v restauracích, tavernách a barech. K cestování po ostrově lze využít kromě pronajatého vozu také autobusových linek, které umožňují procestovat celý ostrov a poznat každou vesničku. Přestupním místem je hlavní město Fira (Thira).

Proč právě na Santorini?

 1. jedinečný středomořský ostrov, kam se každý alespoň jednou musí vypravit
 2. pláže s černým lávovým pískem či oblázky
 3. velmi zajímavé vnitrozemí ostrova s poznáním historie a středomořské kultury
 4. atraktivní nabídka výletů s plavbou ke kráteru v několika kombinacích
 5. známé a vyhlášené místní vinařské závody: Santo vinery – www.santowines.gr, Venetsanos Winery – www.venetsanoswinery.com, Domaine Sigalas – www.sigalas-wine.com, Gavalas Winery – www.gavalaswines.gr, Artemis Karamolegos Winery – www.artemiskaramolegos-winery.com, Gaia Winery – www.gaia-wines.gr, Boutari Winery – www.boutari.gr, Vassaltis Vineyards – www.oiavineyart.gr/…altis-winery, Avantis Estate – Santorini – www.avantiswines.gr

SANTORINI – Základní informace:

 • Řecký název: Thira
 • Hlavní město: Fira (Thira)
 • Rozloha: 76 km2
 • Počet obyvatel: 13 400
 • Nejvyšší vrchol: Profitis Ilias – 567 m n.m
 • Doba letu z Prahy: 2 hodiny 40 minut


LETOVISKA NA SANTORINI


 • KAMARI

Nejživější středisko ostrova, centrum společenského života a výchozí místo většiny fakultativních výletů. Pobřežní promenáda lemovaná restauracemi, obchůdky a bary se táhne podél pěkné tmavé písčito-oblázkové pláže. Letovisko bylo v roce 1956 zbořeno ničivým zemětřesením, dnes patří k oblíbeným prázdninovým místům.

Více o letovisku zde

 • PERISSA

Patří společně s Kamari k nejživějším a nejoblíbenějším střediskům ostrova. Obě jsou situována na východním pobřeží, odděluje je skalnatý výběžek s vrcholem starobylé Théry. Perissa je známá svou rozsáhlou pláží s tmavým sopečným pískem a nabídkou denní i noční zábavy.

Více o letovisku zde

Videogalerie

Žádná videa nejsou k dispozici


Zpět na zájezdy z této destinace

Sdílejte své zážitky

Dovolená Santorini 2017

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist